ART / Etchings etc / Etching 13051033

nr 1305 1033

Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige

Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbered 24/100. Subject: 16x11,

ETCHING, Signerad, numrerad 24/100. Motivet: 16x11 cm

Yes

1000

SEK 1000

Monday February 3 2020
at 18:14:24

  • Artist/Designer

Pierre Olofsson

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Read more about Pierre Olofsson